Licensed to Southern CT State University
                                       HY-TEK's Meet Manager 12/6/2008 09:42 PM
        Northeast 10 Conference Championships - 12/5/2008 to 12/7/2008         
                                    Results                                    
 
Event 7  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
  NE-10 Meet: # 3:54.38   12/6/2008 Southern CT State University, SCSU -       
                         K Frost, M Zenoni, C Hall, R Heyer                
                3:55.49  ACUT
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Southern CT State University  'A'           4:17.03    3:54.38#        40  
     1) Frost, Kristen E JR             2) Zenoni, Maria A SR             
     3) Hall, Cody B                    4) Heyer, Rachel E SR             
                  28.76       58.47 (58.47)     1:28.73 (30.26)   2:04.39 (1:05.92)
        2:30.55 (26.16)     3:01.07 (56.68)     3:26.17 (25.10)     3:54.38 (53.31)
  2 Le Moyne College Swimming  'A'              4:06.84    4:03.94         34  
     1) O'Donnell, Katie FR             2) Murphy, Nicole JR              
     3) Nugent, Meghan SR               4) Ziemann, Lauren SR             
                  29.35   1:00.22 (1:00.22)     1:31.61 (31.39)   2:08.56 (1:08.34)
        2:36.61 (28.05)   3:08.78 (1:00.22)     3:35.04 (26.26)     4:03.94 (55.16)
  3 The College of Saint Rose-AD  'A'           4:15.19    4:11.33         32  
     1) Schuyler, Stephanie FR          2) Stanmyer, Hilary FR            
     3) Lamparelli, Amy SO              4) Robinson, Alicia SO            
                  30.16   1:02.41 (1:02.41)     1:35.62 (33.21)   2:13.56 (1:11.15)
        2:42.68 (29.12)   3:15.90 (1:02.34)     3:41.94 (26.04)     4:11.33 (55.43)
  4 Bentley University  'A'                     4:18.33    4:14.30         30  
     1) O'Connor, Breda M SR            2) Boretti, Susie L FR            
     3) Connolly, Carolyn JR            4) Thuerk, Kristen A SR           
                  31.00   1:04.15 (1:04.15)     1:36.53 (32.38)   2:14.42 (1:10.27)
        2:42.88 (28.46)   3:15.92 (1:01.50)     3:42.95 (27.03)     4:14.30 (58.38)
  5 Assumption College  'A'                     4:29.01    4:26.77         28  
     1) Kearney, Meaghan FR             2) Cusumano, Erica FR             
     3) Capadanno, Jill FR              4) Norris, Kristen FR             
                  34.36   1:10.42 (1:10.42)     1:45.37 (34.95)   2:26.03 (1:15.61)
        2:55.80 (29.77)   3:30.47 (1:04.44)     3:56.85 (26.38)     4:26.77 (56.30)
  6 Saint Michael's College  'A'                4:20.70    4:28.48         26  
     1) Kelley, Katie FR                2) Tuxbury, Liz JR                
     3) Burgess, Lindsey JR             4) Mullowney, Eileen FR           
                  32.34   1:06.68 (1:06.68)     1:43.92 (37.24)   2:27.55 (1:20.87)
        2:58.80 (31.25)   3:34.78 (1:07.23)     4:00.15 (25.37)     4:28.48 (53.70)
Finals
  9 Southern CT State University  'B'           4:25.00    4:16.45         18  
     1) Thomas, Sarah E FR              2) O'Neil, Jennifer M SO          
     3) Sundel, Emily V JR              4) Huerta, Nicole M FR            
                  31.78   1:06.33 (1:06.33)     1:38.89 (32.56)   2:16.42 (1:10.09)
        2:45.95 (29.53)   3:19.32 (1:02.90)     3:46.32 (27.00)     4:16.45 (57.13)
 10 Le Moyne College Swimming  'B'              4:19.50    4:23.82         14  
     1) Shannon, Dana SO                2) Kennedy, Cathy FR              
     3) Litz, Brianna SR                4) Donovan, Maggie SO             
                  31.89   1:06.62 (1:06.62)     1:43.08 (36.46)   2:23.95 (1:17.33)
        2:53.26 (29.31)   3:27.49 (1:03.54)     3:54.16 (26.67)     4:23.82 (56.33)
 11 Bentley University  'B'                     4:29.74    4:25.79         12  
     1) Connors, Alex R SO              2) Murphy, Molly H FR             
     3) Tutunjian, Lynne SR             4) Temple, Sarah E SO             
                  33.14   1:09.98 (1:09.98)     1:42.82 (32.84)   2:21.23 (1:11.25)
        2:51.26 (30.03)   3:26.48 (1:05.25)     3:54.29 (27.81)     4:25.79 (59.31)
 12 The College of Saint Rose-AD  'B'           4:34.56    4:28.65         10  
     1) Palmer, Rose JR                 2) Duffy, Jennifer FR             
     3) Pakstas-Smith, Regina FR        4) Davidson, Kelly SR             
                  31.60   1:05.66 (1:05.66)     1:41.28 (35.62)   2:21.73 (1:16.07)
        2:52.51 (30.78)   3:29.54 (1:07.81)     3:57.10 (27.56)     4:28.65 (59.11)
 13 Assumption College  'B'                     4:49.04    4:40.34          8  
     1) Carder, Katherine FR            2) Murtagh, Shannon JR            
     3) Foley, Jill SO                  4) Janosko, Katherine SR          
                  34.60   1:11.76 (1:11.76)     1:47.36 (35.60)   2:28.25 (1:16.49)
        3:01.01 (32.76)   3:39.45 (1:11.20)     4:09.10 (29.65)   4:40.34 (1:00.89)
 14 Saint Michael's College  'B'                4:37.10    4:41.54          6  
     1) O'Donnell, Kaytie SO            2) Zychowicz, Amalia SR           
     3) Marchetti, Kim FR               4) Watt, Caitie SO                
                  32.82   1:08.70 (1:08.70)     1:46.73 (38.03)   2:31.63 (1:22.93)
        3:03.23 (31.60)   3:40.45 (1:08.82)     4:09.83 (29.38)   4:41.54 (1:01.09)
 
Event 8  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
  NE-10 Meet: # 3:24.53   12/6/2008 Southern CT State University, SCSU -       
                         A Rocheleau, A Mizzell, B Prue, M Nesrala         
                3:24.49  ACUT
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Southern CT State University  'A'           3:40.40    3:24.53#        32  
     1) Rocheleau, Aaron M SO           2) Mizzell, Austin T FR           
     3) Prue, Ben C SR                  4) Nesrala, Miguel FR             
                  24.87       51.36 (51.36)     1:17.78 (26.42)     1:48.86 (57.50)
        2:11.81 (22.95)     2:39.27 (50.41)     3:00.60 (21.33)     3:24.53 (45.26)
  2 Bentley University  'A'                     3:42.88    3:40.24         26  
     1) Connolly, Willie E JR           2) Laden, Sam G JR                
     3) Cote, James P SR                4) Ouellette, Egen J SO           
                  26.54       54.94 (54.94)     1:23.51 (28.57)   1:56.22 (1:01.28)
        2:21.95 (25.73)     2:51.42 (55.20)     3:14.42 (23.00)     3:40.24 (48.82)
  3 The College of Saint Rose-AD  'A'           3:48.75    3:42.10         24  
     1) Shaver, Bryan FR                2) Yafayev, Vadim FR              
     3) Brauer, Ryan FR                 4) Edwards, Jon SR                
                  27.50       56.91 (56.91)     1:25.47 (28.56)   1:58.93 (1:02.02)
        2:22.95 (24.02)     2:51.70 (52.77)     3:14.74 (23.04)     3:42.10 (50.40)
  4 Le Moyne College Swimming  'A'              3:33.80    3:47.32         22  
     1) Hartnett, Tim SO                2) Taylor, Joe FR                 
     3) Dumary, Jerry SO                4) Hisert, Zach SR                
                  27.71       57.59 (57.59)     1:25.07 (27.48)     1:57.09 (59.50)
        2:23.37 (26.28)     2:56.67 (59.58)     3:19.99 (23.32)     3:47.32 (50.65)
  5 Saint Michael's College  'A'                3:49.26    3:54.83         20  
     1) Healy, Dan FR                   2) Brown, Seth SR                 
     3) Gallager, Erick JR              4) Taylor, Gene SO                
                  27.78       58.12 (58.12)     1:27.78 (29.66)   2:04.10 (1:05.98)
        2:30.99 (26.89)     3:02.37 (58.27)     3:26.83 (24.46)     3:54.83 (52.46)
  6 Pace University  'A'                        3:54.55    3:57.99         18  
     1) McClintock, Craig SR            2) Paugh, Trevor SR               
     3) King, William FR                4) Byrnes, Peter SR               
                  28.91       58.83 (58.83)     1:29.06 (30.23)   2:03.99 (1:05.16)
        2:30.90 (26.91)     3:03.09 (59.10)     3:29.15 (26.06)     3:57.99 (54.90)
Finals
  9 Southern CT State University  'B'           3:45.00    3:49.06          8  
     1) Frey, Jeremy D FR               2) Williams, Curtis B FR          
     3) Sorena, Matt J FR               4) Roloff, Kyle N FR              
                  27.77       57.20 (57.20)     1:26.17 (28.97)   1:59.12 (1:01.92)
        2:24.73 (25.61)     2:55.46 (56.34)     3:20.57 (25.11)     3:49.06 (53.60)
 10 Bentley University  'B'                     4:03.83    3:52.56          6  
     1) Curran, Dave T FR               2) Stricker, Eric E FR            
     3) Wessels, Matthew D FR           4) Cesaro, Matt D SO              
                  29.18       59.71 (59.71)     1:30.67 (30.96)   2:06.04 (1:06.33)
        2:32.25 (26.21)     3:02.60 (56.56)     3:25.98 (23.38)     3:52.56 (49.96)
 11 Le Moyne College Swimming  'B'              3:51.75    4:02.83          4  
     1) Fletcher, Jack FR               2) Baker, Alex SR                 
     3) Kraus, Tim JR                   4) DeDio, AJ JR                   
                  28.57       59.51 (59.51)     1:31.43 (31.92)   2:10.44 (1:10.93)
        2:38.23 (27.79)   3:11.11 (1:00.67)     3:35.18 (24.07)     4:02.83 (51.72)
 12 Saint Michael's College  'B'                4:03.98    4:03.16          2  
     1) Hoey, Chris FR                  2) Hubbard, Allen FR              
     3) Warhall, Aidan SO               4) Bell, Austin FR                
                  30.86   1:03.37 (1:03.37)     1:34.74 (31.37)   2:11.22 (1:07.85)
        2:38.23 (27.01)     3:09.17 (57.95)     3:34.65 (25.48)     4:03.16 (53.99)
 13 The College of Saint Rose-AD  'B'           4:06.21    4:06.16        
     1) Suits, Matt FR                  2) Lacitignola, Dan FR            
     3) Micha, Matt SO                  4) Kruger, Jon SO                 
                  34.29   1:10.62 (1:10.62)     1:43.12 (32.50)   2:21.02 (1:10.40)
        2:45.74 (24.72)     3:15.04 (54.02)     3:39.30 (24.26)     4:06.16 (51.12)
 
Event 9  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
  NE-10 Meet: # 1:51.64   12/1/2007 Kristen E Frost, SCSU-                     
                1:53.39  ACUT
                1:56.81  BCUT
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Mullowney, Eileen   FR Saint Michael's      2:00.03    1:55.97         20  
                  26.90       56.08 (29.18)     1:26.26 (30.18)     1:55.97 (29.71)
  2 Hall, Cody B           SCSU                 1:58.16    1:56.18         17  
                  27.33       56.43 (29.10)     1:26.27 (29.84)     1:56.18 (29.91)
  3 Kaduboski, Anne V   SO Bentley              1:59.66    1:58.44         16  
                  27.68       57.57 (29.89)     1:27.98 (30.41)     1:58.44 (30.46)
  4 Sundel, Emily V     JR SCSU                 2:00.36    1:59.89         15  
                  28.32       58.83 (30.51)     1:29.37 (30.54)     1:59.89 (30.52)
  5 Salanger, Sarah     SO LMC                  2:00.58    2:00.39         14  
                  28.03       58.66 (30.63)     1:29.67 (31.01)     2:00.39 (30.72)
  6 Ehle, Kayla         JR LMC                  2:01.15    2:00.80         13  
                  27.91       58.20 (30.29)     1:29.73 (31.53)     2:00.80 (31.07)
  7 Peterson, Caitlin   FR Strose-AD            2:00.11    2:01.61         12  
                  27.57       57.82 (30.25)     1:29.90 (32.08)     2:01.61 (31.71)
  8 Heyer, Rachel E     SR SCSU                 2:01.49    2:03.46         11  
                  27.91       59.10 (31.19)     1:31.19 (32.09)     2:03.46 (32.27)
B - Final
  9 Huerta, Nicole M    FR SCSU                 2:02.59    2:01.50          9  
                  27.80       58.80 (31.00)     1:30.94 (32.14)     2:01.50 (30.56)
 10 Litz, Brianna       SR LMC                  2:03.02    2:01.58          7  
                  28.59       59.40 (30.81)     1:31.01 (31.61)     2:01.58 (30.57)
 11 Kinne, Sandy C      SO SCSU                 2:04.83    2:02.48          6  
                  28.49       59.22 (30.73)     1:30.79 (31.57)     2:02.48 (31.69)
 12 Grace, Callie       SO PACE                 2:02.89    2:03.33          5  
                  27.76       58.73 (30.97)     1:30.84 (32.11)     2:03.33 (32.49)
 13 Johanson, Erin      JR PACE                 2:04.43    2:03.44          4  
                  28.80       59.95 (31.15)     1:31.67 (31.72)     2:03.44 (31.77)
 14 Ziemann, Lauren     SR LMC                  2:04.76    2:03.53          3  
                  29.11     1:01.08 (31.97)     1:32.20 (31.12)     2:03.53 (31.33)
 15 Renzoni, Jaclyn M   SO SCSU                 2:03.74    2:07.02          2  
                  29.09     1:01.09 (32.00)     1:34.08 (32.99)     2:07.02 (32.94)
 16 Wainwright, Kayla   FR SCSU                 2:06.28    2:08.23          1  
                  29.44     1:01.47 (32.03)     1:35.14 (33.67)     2:08.23 (33.09)
 
Event 10  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
  NE-10 Meet: # 1:39.11  11/30/2007 Dan R Vitagliano, Southern CT              
                1:40.99  ACUT
                1:44.01  BCUT
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cozzi, Michael R    FR SCSU                 1:47.14    1:44.53         16  
                  24.72       51.49 (26.77)     1:18.32 (26.83)     1:44.53 (26.21)
  2 Rocheleau, Aaron M  SO SCSU                 1:46.78    1:45.41         13  
                  24.80       51.44 (26.64)     1:18.77 (27.33)     1:45.41 (26.64)
  3 Nesrala, Miguel     FR SCSU                 1:49.04    1:47.71         12  
                  24.25       50.72 (26.47)     1:18.32 (27.60)     1:47.71 (29.39)
  4 Mizzell, Austin T   FR SCSU                 1:48.37    1:48.20         11  
                  24.86       51.97 (27.11)     1:20.21 (28.24)     1:48.20 (27.99)
  5 Senkewich, John     SR Strose-AD            1:49.40    1:48.79         10  
                  24.63       51.88 (27.25)     1:20.09 (28.21)     1:48.79 (28.70)
  6 Ouellette, Egen J   SO Bentley              1:49.72    1:51.08          9  
                  25.27       53.16 (27.89)     1:22.21 (29.05)     1:51.08 (28.87)
B - Final
  7 Hosford, Sean       SO LMC                  1:49.77    1:48.71          7  
                  25.16       53.33 (28.17)     1:22.16 (28.83)     1:48.71 (26.55)
  8 Horan, Chris R      SO Bentley              1:50.31    1:48.80          5  
                  24.84       51.69 (26.85)     1:20.07 (28.38)     1:48.80 (28.73)
  9 Dearing, Andrew     FR LMC                  1:53.11    1:51.99          4  
                  25.75       53.68 (27.93)     1:22.44 (28.76)     1:51.99 (29.55)
 10 Cesaro, Matt D      SO Bentley              1:53.73    1:53.34          3  
                  26.33       55.31 (28.98)     1:24.88 (29.57)     1:53.34 (28.46)
 11 Hisert, Zach        SR LMC                  1:53.19    1:55.71          2  
                  26.68       55.77 (29.09)     1:25.61 (29.84)     1:55.71 (30.10)
 12 Roloff, Kyle N      FR SCSU                 1:49.82    1:59.43          1  
                  26.40       56.17 (29.77)     1:27.93 (31.76)     1:59.43 (31.50)
 
Event 11  Women 400 Yard IM
===============================================================================
  NE-10 Meet: # 4:38.48   12/2/2006 Cody B Hall, Southern CT                   
                4:33.09  ACUT
                4:41.28  BCUT
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 O'Donnell, Katie    FR LMC                  4:43.29    4:38.66         20  
                  28.96     1:02.34 (33.38)     1:37.54 (35.20)     2:11.83 (34.29)
        2:53.68 (41.85)     3:35.16 (41.48)     4:07.15 (31.99)     4:38.66 (31.51)
  2 Zenoni, Maria A     SR SCSU                 4:46.06    4:41.34         17  
                  31.54     1:05.87 (34.33)     1:43.00 (37.13)     2:20.46 (37.46)
        2:58.16 (37.70)     3:36.05 (37.89)     4:09.07 (33.02)     4:41.34 (32.27)
  3 O'Neil, Jennifer M  SO SCSU                 4:48.84    4:46.49         16  
                  30.53     1:05.59 (35.06)     1:43.33 (37.74)     2:20.53 (37.20)
        2:59.05 (38.52)     3:38.70 (39.65)     4:12.72 (34.02)     4:46.49 (33.77)
  4 Lockwood, Christin  SO Strose-AD            4:55.09    4:49.55         15  
                  31.34     1:06.22 (34.88)     1:43.94 (37.72)     2:21.61 (37.67)
        3:02.81 (41.20)     3:44.33 (41.52)     4:18.26 (33.93)     4:49.55 (31.29)
  5 Sundel, Emily V     JR SCSU                 4:50.20    4:49.70         14  
                  30.72     1:06.07 (35.35)     1:43.99 (37.92)     2:21.52 (37.53)
        3:03.39 (41.87)     3:46.12 (42.73)     4:18.50 (32.38)     4:49.70 (31.20)
  6 Lamparelli, Amy     SO Strose-AD            4:53.77    4:50.19         13  
                  30.95     1:05.52 (34.57)     1:45.27 (39.75)     2:23.88 (38.61)
        3:04.25 (40.37)     3:44.57 (40.32)     4:18.57 (34.00)     4:50.19 (31.62)
  7 Capadanno, Jill     FR Assumption           5:05.31    5:07.42         12  
                  30.65     1:05.66 (35.01)     1:45.45 (39.79)     2:25.08 (39.63)
        3:12.08 (47.00)     3:59.93 (47.85)     4:34.13 (34.20)     5:07.42 (33.29)
  8 Huerta, Nicole M    FR SCSU                 5:05.14    5:07.47         11  
                  31.71     1:10.23 (38.52)     1:49.99 (39.76)     2:30.00 (40.01)
        3:15.25 (45.25)     3:59.92 (44.67)     4:34.69 (34.77)     5:07.47 (32.78)
B - Final
  9 Cusumano, Erica     FR Assumption           5:14.19    5:09.58          9  
                  33.98     1:14.01 (40.03)     1:55.17 (41.16)     2:35.46 (40.29)
        3:18.04 (42.58)     4:01.20 (43.16)     4:36.94 (35.74)     5:09.58 (32.64)
 10 Gerry, Brianna      JR Saint Michael's      5:18.14    5:10.96          7  
                  32.41     1:11.28 (38.87)     1:50.22 (38.94)     2:28.40 (38.18)
        3:14.18 (45.78)     4:00.27 (46.09)     4:35.70 (35.43)     5:10.96 (35.26)
 11 Murphy, Molly H     FR Bentley              5:27.51    5:19.17          6  
                  33.30     1:15.42 (42.12)     1:58.36 (42.94)     2:41.27 (42.91)
        3:24.82 (43.55)     4:09.58 (44.76)     4:45.21 (35.63)     5:19.17 (33.96)
 12 Conlin, Lindsey A   SR Bentley              5:20.34    5:19.30          5  
                  34.14     1:13.55 (39.41)     1:53.99 (40.44)     2:34.56 (40.57)
        3:21.38 (46.82)     4:08.54 (47.16)     4:45.12 (36.58)     5:19.30 (34.18)
 13 Reed, Allison       SR LMC                  5:28.26    5:24.10          4  
                  34.72     1:15.39 (40.67)     1:56.30 (40.91)     2:36.87 (40.57)
        3:24.13 (47.26)     4:12.19 (48.06)     4:48.36 (36.17)     5:24.10 (35.74)
 14 Koslosky, Erin M    JR Bentley              5:30.20    5:27.25          3  
                  34.37     1:14.20 (39.83)     1:54.69 (40.49)     2:34.67 (39.98)
        3:24.30 (49.63)     4:12.89 (48.59)     4:51.14 (38.25)     5:27.25 (36.11)
 15 Zychowicz, Amalia   SR Saint Michael's      5:31.14    5:31.01          2  
                  35.07     1:15.67 (40.60)     1:59.99 (44.32)     2:44.34 (44.35)
        3:30.29 (45.95)     4:16.81 (46.52)     4:54.33 (37.52)     5:31.01 (36.68)
 16 Brewster, Larissa   SO Bentley              5:33.42    5:34.22          1  
                  34.25     1:15.96 (41.71)     1:59.39 (43.43)     2:41.75 (42.36)
        3:28.56 (46.81)     4:16.34 (47.78)     4:56.01 (39.67)     5:34.22 (38.21)
 
Event 12  Men 400 Yard IM
===============================================================================
  NE-10 Meet: # 4:05.92   12/6/2008 Ryan Brauer, Strose                        
                4:04.39  ACUT
                4:11.72  BCUT
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Brauer, Ryan        FR Strose-AD            4:09.01    4:05.92#        16  
                  25.46       54.97 (29.51)     1:26.75 (31.78)     1:58.39 (31.64)
        2:33.53 (35.14)     3:08.68 (35.15)     3:37.66 (28.98)     4:05.92 (28.26)
  2 Sorena, Matt J      FR SCSU                 4:23.06    4:12.71         13  
                  25.33       55.06 (29.73)     1:27.60 (32.54)     1:59.71 (32.11)
        2:36.51 (36.80)     3:14.68 (38.17)     3:43.92 (29.24)     4:12.71 (28.79)
  3 Yafayev, Vadim      FR Strose-AD            4:22.20    4:14.18         12  
                  26.79       57.39 (30.60)     1:30.80 (33.41)     2:03.47 (32.67)
        2:38.87 (35.40)     3:15.21 (36.34)     3:44.86 (29.65)     4:14.18 (29.32)
  4 Frey, Jeremy D      FR SCSU                 4:21.99    4:24.88         11  
                  26.13       56.74 (30.61)     1:29.15 (32.41)     2:01.50 (32.35)
        2:39.76 (38.26)     3:20.18 (40.42)     3:52.23 (32.05)     4:24.88 (32.65)
  5 Hardy, Thomas R     SO SCSU                 4:33.54    4:31.65         10  
                  28.84     1:02.24 (33.40)     1:36.82 (34.58)     2:11.45 (34.63)
        2:52.69 (41.24)     3:33.67 (40.98)     4:03.17 (29.50)     4:31.65 (28.48)
  6 Cozzi, Michael R    FR SCSU                 4:30.72    4:32.25          9  
                  29.62     1:04.49 (34.87)     1:41.02 (36.53)     2:17.07 (36.05)
        2:55.99 (38.92)     3:34.70 (38.71)     4:04.18 (29.48)     4:32.25 (28.07)
B - Final
  7 Connolly, Willie E  JR Bentley              4:34.99    4:35.24          7  
                  28.75     1:01.22 (32.47)     1:36.13 (34.91)     2:10.59 (34.46)
        2:51.78 (41.19)     3:33.52 (41.74)     4:05.37 (31.85)     4:35.24 (29.87)
  8 Warhall, Aidan      SO Saint Michael's      4:37.95    4:35.27          5  
                  28.67     1:01.16 (32.49)     1:37.09 (35.93)     2:12.34 (35.25)
        2:52.70 (40.36)     3:33.13 (40.43)     4:05.16 (32.03)     4:35.27 (30.11)
  9 McClintock, Craig   SR PACE                 4:43.27    4:39.45          4  
                  29.51     1:03.89 (34.38)     1:38.38 (34.49)     2:12.59 (34.21)
        2:54.78 (42.19)     3:37.85 (43.07)     4:09.73 (31.88)     4:39.45 (29.72)
 10 Williams, Curtis B  FR SCSU                 4:40.47    4:41.26          3  
                  29.41     1:04.10 (34.69)     1:42.06 (37.96)     2:20.04 (37.98)
        2:57.92 (37.88)     3:36.92 (39.00)     4:10.05 (33.13)     4:41.26 (31.21)
 11 Sprague, Mike       FR Saint Michael's      4:55.45    4:50.31          2  
                  28.53     1:01.30 (32.77)     1:39.53 (38.23)     2:16.63 (37.10)
        3:00.21 (43.58)     3:45.10 (44.89)     4:18.06 (32.96)     4:50.31 (32.25)
 12 Curran, Dave T      FR Bentley              4:54.57    4:54.99          1  
                  29.68     1:05.74 (36.06)     1:42.75 (37.01)     2:19.49 (36.74)
        3:00.90 (41.41)     3:44.46 (43.56)     4:20.05 (35.59)     4:54.99 (34.94)
 
Event 13  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
  NE-10 Meet: # 57.62   12/6/2008 Anne V Kaduboski, Bentley                    
                57.19  ACUT
                58.90  BCUT
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kaduboski, Anne V   SO Bentley                59.68      57.62#        20  
                  27.16       57.62 (30.46)                                        
  2 Hall, Cody B           SCSU                 1:00.41      59.02         17  
                  27.88       59.02 (31.14)                                        
  3 Nugent, Meghan      SR LMC                  1:00.71    1:00.29         16  
                  28.46     1:00.29 (31.83)                                        
  4 Thomas, Sarah E     FR SCSU                 1:02.88    1:02.17         15  
                  28.35     1:02.17 (33.82)                                        
  5 Thuerk, Kristen A   SR Bentley              1:03.05    1:02.44         14  
                  29.32     1:02.44 (33.12)                                        
  6 Murphy, Nicole      JR LMC                  1:02.29    1:02.76         13  
                  29.09     1:02.76 (33.67)                                        
  7 Capadanno, Jill     FR Assumption           1:03.67    1:03.44         12  
                  29.95     1:03.44 (33.49)                                        
  8 Litz, Brianna       SR LMC                  1:03.80    1:04.05         11  
                  30.00     1:04.05 (34.05)                                        
B - Final
  9 Chidsey, Mary       FR LMC                  1:04.32    1:03.86          9  
                  29.81     1:03.86 (34.05)                                        
 10 Robinson, Alicia    SO Strose-AD            1:06.81    1:04.63          7  
                  29.52     1:04.63 (35.11)                                        
 11 Tutunjian, Lynne    SR Bentley              1:04.90    1:04.88          6  
                  30.24     1:04.88 (34.64)                                        
 12 Burgess, Lindsey    JR Saint Michael's      1:04.44    1:05.07          5  
                  30.38     1:05.07 (34.69)                                        
 13 Stanmyer, Hilary    FR Strose-AD            1:05.20    1:05.37          4  
                  30.27     1:05.37 (35.10)                                        
 14 Wolter, Jessica     SO Assumption           1:07.87    1:06.54          3  
                  31.23     1:06.54 (35.31)                                        
 15 Marchetti, Kim      FR Saint Michael's      1:06.64    1:06.91          2  
                  30.96     1:06.91 (35.95)                                        
 16 Petricca, Jamie L   FR Bentley              1:09.55    1:09.91          1  
                  31.99     1:09.91 (37.92)                                        
 
Event 14  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
  NE-10 Meet: # 51.89   12/5/2003 Fernando Jacome, Southern CT                 
                50.29  ACUT
                51.80  BCUT
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Brauer, Ryan        FR Strose-AD              53.53      52.23         16  
                  24.57       52.23 (27.66)                                        
  2 Prue, Ben C         SR SCSU                   53.18      52.84         13  
                  25.15       52.84 (27.69)                                        
  3 Dumary, Jerry       SO LMC                    54.66      53.77         12  
                  25.46       53.77 (28.31)                                        
  4 Micha, Matt         SO Strose-AD              54.68      55.35         11  
                  25.80       55.35 (29.55)                                        
  5 Ouellette, Egen J   SO Bentley                55.57      55.60         10  
                  25.92       55.60 (29.68)                                        
  6 Cote, James P       SR Bentley                56.03      56.48          9  
                  26.88       56.48 (29.60)                                        
B - Final
  7 McGrath, Tim        FR Saint Michael's        56.87      55.72          7  
                  25.23       55.72 (30.49)                                        
  8 Paugh, Trevor       SR PACE                   56.61      56.34          5  
                  26.35       56.34 (29.99)                                        
  9 Wessels, Matthew D  FR Bentley                56.58      56.66          4  
                  26.51       56.66 (30.15)                                        
 10 Rogers, Kevin J     JR SCSU                   57.01      57.23          3  
                  26.54       57.23 (30.69)                                        
 11 Gallager, Erick     JR Saint Michael's        59.16      58.38          2  
                  27.28       58.38 (31.10)                                        
 12 Perez, Mike         SR Strose-AD              59.54      58.97          1  
                  27.29       58.97 (31.68)                                        
 
Event 15  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
  NE-10 Meet: # 2:04.11   12/6/2008 Kristen E Frost, SCSU -                    
                2:05.99  ACUT
                2:09.76  BCUT
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Frost, Kristen E    JR SCSU                 2:07.26    2:04.11#        20  
                  29.37     1:00.43 (31.06)     1:32.34 (31.91)     2:04.11 (31.77)
  2 O'Donnell, Katie    FR LMC                  2:12.66    2:10.16         17  
                  30.30     1:02.43 (32.13)     1:36.25 (33.82)     2:10.16 (33.91)
  3 Oberhauser, Chelse  FR PACE                 2:14.75    2:13.65         16  
                  31.27     1:04.72 (33.45)     1:39.00 (34.28)     2:13.65 (34.65)
  4 Casey, Sarah        JR LMC                  2:14.79    2:14.10         15  
                  31.34     1:05.19 (33.85)     1:40.12 (34.93)     2:14.10 (33.98)
  5 Schuyler, Stephani  FR Strose-AD            2:17.84    2:18.51         14  
                  32.04     1:07.20 (35.16)     1:43.03 (35.83)     2:18.51 (35.48)
  6 Johanson, Erin      JR PACE                 2:17.53    2:18.67         13  
                  32.00     1:06.53 (34.53)     1:42.52 (35.99)     2:18.67 (36.15)
  7 Palmer, Rose        JR Strose-AD            2:20.77    2:22.16         12  
                  32.08     1:07.72 (35.64)     1:45.22 (37.50)     2:22.16 (36.94)
  8 Kinne, Sandy C      SO SCSU                 2:21.26    2:22.27         11  
                  34.29     1:10.24 (35.95)     1:46.51 (36.27)     2:22.27 (35.76)
B - Final
  9 Kelley, Katie       FR Saint Michael's      2:21.48    2:20.12          9  
                  33.06     1:08.83 (35.77)     1:44.95 (36.12)     2:20.12 (35.17)
 10 O'Connor, Breda M   SR Bentley              2:24.80    2:21.49          7  
                  32.92     1:08.54 (35.62)     1:45.09 (36.55)     2:21.49 (36.40)
 11 McDonough, Maureen  FR LMC                  2:21.89    2:21.82          6  
                  32.80     1:08.15 (35.35)     1:44.83 (36.68)     2:21.82 (36.99)
 12 Shannon, Dana       SO LMC                  2:23.86    2:23.94          5  
                  33.01     1:08.37 (35.36)     1:46.19 (37.82)     2:23.94 (37.75)
 13 Carvajal, Laura     SO PACE                 2:23.31    2:24.76          4  
                  34.11     1:10.59 (36.48)     1:48.03 (37.44)     2:24.76 (36.73)
 14 Pakstas-Smith, Reg  FR Strose-AD            2:28.40    2:27.11          3  
                  34.78     1:11.85 (37.07)     1:50.01 (38.16)     2:27.11 (37.10)
 15 DeGore, Laura A     SO SCSU                 2:26.85    2:28.05          2  
                  34.17     1:11.13 (36.96)     1:49.11 (37.98)     2:28.05 (38.94)
 16 Watt, Caitie        SO Saint Michael's      2:27.48    2:29.61          1  
                  35.24     1:12.31 (37.07)     1:51.22 (38.91)     2:29.61 (38.39)
 
Event 16  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
  NE-10 Meet: # 1:52.52   12/6/2008 Ricky Chidsey, LMC  -                      
                1:51.49  ACUT
                1:54.84  BCUT
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Chidsey, Ricky      SR LMC                  2:00.29    1:52.52#        16  
                  25.88       54.35 (28.47)     1:23.31 (28.96)     1:52.52 (29.21)
  2 Rocheleau, Aaron M  SO SCSU                 1:59.41    1:55.29         13  
                  26.73       55.47 (28.74)     1:24.91 (29.44)     1:55.29 (30.38)
  3 Shaver, Bryan       FR Strose-AD            2:01.32    2:01.75         12  
                  28.56       59.07 (30.51)     1:30.82 (31.75)     2:01.75 (30.93)
  4 Connolly, Willie E  JR Bentley              2:01.72    2:02.30         11  
                  28.32       59.63 (31.31)     1:31.88 (32.25)     2:02.30 (30.42)
  5 Prue, Ben C         SR SCSU                 2:00.20    2:03.62         10  
                  28.77       59.48 (30.71)     1:32.10 (32.62)     2:03.62 (31.52)
  6 Frey, Jeremy D      FR SCSU                 2:01.46    2:09.04          9  
                  28.80     1:01.08 (32.28)     1:34.84 (33.76)     2:09.04 (34.20)
B - Final
  7 Acquaviva, Andrew   FR LMC                  2:02.15    1:59.34          7  
                  26.58       56.12 (29.54)     1:28.11 (31.99)     1:59.34 (31.23)
  8 Diverniero, Mike O  SO SCSU                 2:07.80    2:06.28          5  
                  30.40     1:02.79 (32.39)     1:34.85 (32.06)     2:06.28 (31.43)
  9 Healy, Dan          FR Saint Michael's      2:08.57    2:06.41          4  
                  29.94     1:02.20 (32.26)     1:35.17 (32.97)     2:06.41 (31.24)
 10 McClintock, Craig   SR PACE                 2:06.83    2:06.63          3  
                  29.59     1:02.24 (32.65)     1:35.33 (33.09)     2:06.63 (31.30)
 11 Dearing, Andrew     FR LMC                  2:09.16    2:07.53          2  
                  30.09     1:02.51 (32.42)     1:35.26 (32.75)     2:07.53 (32.27)
 -- Hartnett, Tim       SO LMC                  2:08.87         DQ        
 
Event 17  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
  NE-10 Meet: # 24.22   12/6/2008 Kristen E Frost, SCSU -                      
                23.89  ACUT
                24.61  BCUT
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Frost, Kristen E    JR SCSU                   24.66      24.22#        20  
  2 Heyer, Rachel E     SR SCSU                   25.47      24.89         17  
  3 Mullowney, Eileen   FR Saint Michael's        25.56      25.19         16  
  4 Robinson, Alicia    SO Strose-AD              25.98      25.72         15  
  5 Peterson, Caitlin   FR Strose-AD              25.75      25.73         14  
  6 Ziemann, Lauren     SR LMC                    25.83      25.76         13  
  7 Ehle, Kayla         JR LMC                    25.80      25.90         12  
  8 Slie, Christine E   JR SCSU                   25.99      26.51         11  
B - Final
  9 Thomas, Sarah E     FR SCSU                   26.73      26.14          9  
 10 Norris, Kristen     FR Assumption             26.06      26.15          7  
 11 Chidsey, Mary       FR LMC                    26.05      26.27          6  
 12 Casey, Sarah        JR LMC                    26.16      26.35          5  
 13 Oberhauser, Chelse  FR PACE                   26.90      26.52          4  
 14 Donovan, Maggie     SO LMC                    26.28      26.62          3  
 15 Davidson, Kelly     SR Strose-AD              26.85      27.02          2  
 16 Hindle, Maureen     FR Assumption             26.83      27.18          1  
 
Event 18  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
  NE-10 Meet: # 20.98   12/6/2008 Miguel Nesrala, SCSU -                       
                20.79  ACUT
                21.42  BCUT
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Nesrala, Miguel     FR SCSU                   22.51      20.98#        16  
  2 Chidsey, Ricky      SR LMC                    22.01      21.85         13  
  3 Hosford, Sean       SO LMC                    22.08      21.90         12  
  4 Acquaviva, Andrew   FR LMC                    22.88      22.39         11  
  5 Senkewich, John     SR Strose-AD              22.77      22.58         10  
  6 Shaver, Bryan       FR Strose-AD              22.63      22.70          9  
B - Final
  7 Edwards, Jon        SR Strose-AD              23.07      22.83          7  
  8 Cesaro, Matt D      SO Bentley                23.13      23.14          5  
  9 Kruger, Jon         SO Strose-AD              23.77      23.18          4  
 10 Micha, Matt         SO Strose-AD              23.45      23.75          3  
 11 Baker, Luke         FR LMC                    23.93      23.91          2  
 12 DeDio, AJ           JR LMC                    23.88      23.92          1  
 
Event 19  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
  NE-10 Meet: # 2:26.53   12/6/2008 Maria A Zenoni, SCSU -                     
                2:22.49  ACUT
                2:26.76  BCUT
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Zenoni, Maria A     SR SCSU                 2:27.28    2:26.53#        20  
                  32.71     1:10.02 (37.31)     1:48.39 (38.37)     2:26.53 (38.14)
  2 Murphy, Nicole      JR LMC                  2:29.27    2:27.47         17  
                  33.14     1:10.17 (37.03)     1:48.68 (38.51)     2:27.47 (38.79)
  3 O'Neil, Jennifer M  SO SCSU                 2:31.29    2:30.15         16  
                  34.23     1:12.35 (38.12)     1:51.08 (38.73)     2:30.15 (39.07)
  4 Lamparelli, Amy     SO Strose-AD            2:31.97    2:31.63         15  
                  35.42     1:14.25 (38.83)     1:52.99 (38.74)     2:31.63 (38.64)
  5 Lockwood, Christin  SO Strose-AD            2:35.87    2:33.73         14  
                  34.92     1:13.58 (38.66)     1:53.15 (39.57)     2:33.73 (40.58)
  6 Boretti, Susie L    FR Bentley              2:38.37    2:35.22         13  
                  34.08     1:12.96 (38.88)     1:53.86 (40.90)     2:35.22 (41.36)
  7 Stanmyer, Hilary    FR Strose-AD            2:36.39    2:35.61         12  
                  34.59     1:13.69 (39.10)     1:54.94 (41.25)     2:35.61 (40.67)
  8 Grace, Callie       SO PACE                 2:35.22    2:36.97         11  
                  34.66     1:14.10 (39.44)     1:55.41 (41.31)     2:36.97 (41.56)
B - Final
  9 Murphy, Molly H     FR Bentley              2:41.24    2:37.60          9  
                  34.87     1:15.57 (40.70)     1:57.04 (41.47)     2:37.60 (40.56)
 10 Duffy, Jennifer     FR Strose-AD            2:41.99    2:39.22          7  
                  36.40     1:17.01 (40.61)     1:57.74 (40.73)     2:39.22 (41.48)
 11 Cusumano, Erica     FR Assumption           2:45.78    2:42.69          6  
                  37.93     1:20.34 (42.41)     2:02.35 (42.01)     2:42.69 (40.34)
 12 Calia, Angela       FR PACE                 2:47.53    2:44.04          5  
                  37.35     1:18.64 (41.29)     2:00.02 (41.38)     2:44.04 (44.02)
 13 Kennedy, Cathy      FR LMC                  2:46.00    2:47.70          4  
                  38.77     1:21.07 (42.30)     2:04.58 (43.51)     2:47.70 (43.12)
 14 Palmer, Rose        JR Strose-AD            2:50.09    2:48.91          3  
                  37.37     1:19.99 (42.62)     2:04.27 (44.28)     2:48.91 (44.64)
 15 Slater, Rosie       JR LMC                  2:51.21    2:49.87          2  
                  39.48     1:22.70 (43.22)     2:06.34 (43.64)     2:49.87 (43.53)
 16 Tuxbury, Liz        JR Saint Michael's      2:52.88    2:57.63          1  
                  38.77     1:24.11 (45.34)     2:09.72 (45.61)     2:57.63 (47.91)
 
Event 20  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
  NE-10 Meet: # 2:06.83   12/6/2008 Austin T Mizzell, SCSU -                   
                2:05.99  ACUT
                2:09.77  BCUT
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Mizzell, Austin T   FR SCSU                 2:10.62    2:06.83#        16  
                  27.95       59.48 (31.53)     1:32.55 (33.07)     2:06.83 (34.28)
  2 Dumary, Jerry       SO LMC                  2:12.19    2:12.63         13  
                  29.40     1:02.33 (32.93)     1:36.22 (33.89)     2:12.63 (36.41)
  3 Williams, Curtis B  FR SCSU                 2:15.80    2:15.94         12  
                  31.03     1:04.86 (33.83)     1:40.89 (36.03)     2:15.94 (35.05)
  4 Yafayev, Vadim      FR Strose-AD            2:19.48    2:16.13         11  
                  30.20     1:04.56 (34.36)     1:40.46 (35.90)     2:16.13 (35.67)
  5 Paugh, Trevor       SR PACE                 2:20.01    2:18.71         10  
                  30.85     1:06.20 (35.35)     1:41.72 (35.52)     2:18.71 (36.99)
  6 Laden, Sam G        JR Bentley              2:18.23    2:18.78          9  
                  30.58     1:05.37 (34.79)     1:41.59 (36.22)     2:18.78 (37.19)
B - Final
  7 Butkus, Jacob J     FR SCSU                 2:21.59    2:22.26          7  
                  31.58     1:07.06 (35.48)     1:44.51 (37.45)     2:22.26 (37.75)
  8 Markert, Nick P     SR Bentley              2:25.23    2:23.30          5  
                  30.72     1:06.92 (36.20)     1:45.14 (38.22)     2:23.30 (38.16)
  9 McCormick, Colin J  FR SCSU                 2:25.84    2:27.85          4  
                  31.76     1:08.61 (36.85)     1:47.83 (39.22)     2:27.85 (40.02)
 10 Stricker, Eric E    FR Bentley              2:28.64    2:29.77          3  
                  33.15     1:11.05 (37.90)     1:50.53 (39.48)     2:29.77 (39.24)
 11 Cote, James P       SR Bentley              2:30.39    2:31.05          2  
                  33.90     1:12.01 (38.11)     1:51.51 (39.50)     2:31.05 (39.54)
 12 DiMilia, Joe        SO Strose-AD            2:31.30    2:31.19          1  
                  34.28     1:12.48 (38.20)     1:52.28 (39.80)     2:31.19 (38.91)
 
Event 21  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
  NE-10 Meet: # 1:40.02   12/2/2006 Southern CT                                
                         C Turi, K Fisher, M Hansen, R Heyer               
                1:36.69  ACUT
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Le Moyne College Swimming  'A'              1:43.23    1:42.42         40  
     1) Ehle, Kayla JR                  2) Chidsey, Mary FR               
     3) Casey, Sarah JR                 4) Ziemann, Lauren SR             
                  25.88       51.70 (25.82)     1:17.22 (25.52)     1:42.42 (25.20)
  2 Southern CT State University  'A'           1:46.74    1:43.36         34  
     1) Heyer, Rachel E SR              2) Slie, Christine E JR           
     3) Kinne, Sandy C SO               4) Thomas, Sarah E FR             
                  25.96       51.99 (26.03)     1:18.03 (26.04)     1:43.36 (25.33)
  3 The College of Saint Rose-AD  'A'           1:47.16    1:44.57         32  
     1) Peterson, Caitlin FR            2) Palmer, Rose JR                
     3) Davidson, Kelly SR              4) Robinson, Alicia SO            
                  25.90       53.16 (27.26)     1:19.33 (26.17)     1:44.57 (25.24)
  4 Bentley University  'A'                     1:50.08    1:46.54         30  
     1) Koslosky, Erin M JR             2) Temple, Sarah E SO             
     3) O'Connor, Breda M SR            4) Connolly, Carolyn JR           
                  27.41       53.69 (26.28)     1:20.57 (26.88)     1:46.54 (25.97)
  5 Pace University  'A'                        1:49.21    1:47.08         28  
     1) Grace, Callie SO                2) Carvajal, Laura SO             
     3) Johanson, Erin JR               4) Oberhauser, Chelsea FR         
                  25.90       54.50 (28.60)     1:20.80 (26.30)     1:47.08 (26.28)
  6 Saint Michael's College  'A'                1:48.88    1:48.20         26  
     1) Mullowney, Eileen FR            2) Casey, Mary Beth JR            
     3) O'Donnell, Kaytie SO            4) Burgess, Lindsey JR            
                  25.17       53.30 (28.13)     1:20.91 (27.61)     1:48.20 (27.29)
  7 Assumption College  'A'                     1:48.55    1:48.22         24  
     1) Janosko, Katherine SR           2) Hindle, Maureen FR             
     3) Kearney, Meaghan FR             4) Norris, Kristen FR             
                  28.25       55.20 (26.95)     1:22.54 (27.34)     1:48.22 (25.68)
Finals
  9 Le Moyne College Swimming  'B'              1:45.50    1:44.88         18  
     1) Donovan, Maggie SO              2) McDonough, Maureen FR          
     3) Salanger, Sarah SO              4) Litz, Brianna SR               
                  26.66       53.09 (26.43)     1:18.88 (25.79)     1:44.88 (26.00)
 10 Southern CT State University  'B'           1:50.00    1:50.47         14  
     1) Renzoni, Jaclyn M SO            2) Truax, Alexandra M JR          
     3) DeGore, Laura A SO              4) Wainwright, Kayla M FR         
                  27.19       54.85 (27.66)     1:22.95 (28.10)     1:50.47 (27.52)
 11 The College of Saint Rose-AD  'B'           1:57.33    1:51.27         12  
     1) Sanicola, Kerrianne SO          2) O'Neill, Chelsea SR            
     3) Verdolivia, Rachel FR           4) Lockwood, Christine SO         
                  29.68       56.67 (26.99)     1:24.05 (27.38)     1:51.27 (27.22)
 12 Bentley University  'B'                     1:59.31    1:51.34         10  
     1) Petricca, Jamie L FR            2) Barlow, Kelsey L FR            
     3) Connors, Alex R SO              4) Murphy, Molly H FR             
                  28.26       57.79 (29.53)     1:24.87 (27.08)     1:51.34 (26.47)
 13 Saint Michael's College  'B'                1:56.78    1:54.53          8  
     1) Marchetti, Kim FR               2) Mulhern, Maggie M SO           
     3) Mulligan, Marissa SR            4) Stone, Rachel FR               
                  28.84       58.30 (29.46)     1:26.41 (28.11)     1:54.53 (28.12)
 14 Assumption College  'B'                     1:52.65    1:57.25          6  
     1) Murtagh, Shannon JR             2) Foley, Jill SO                 
     3) Wolter, Jessica SO              4) Blaisdell, Tiffany SR          
                  28.72       58.74 (30.02)     1:27.33 (28.59)     1:57.25 (29.92)
 
Event 22  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
  NE-10 Meet: # 1:25.96   12/9/2005 LeMoyne                                    
                         R Chidsey, R Lowrie, W Chidsey, W Clayton         
                1:23.49  ACUT
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Le Moyne College Swimming  'A'              1:27.88    1:27.47         32  
     1) Acquaviva, Andrew FR            2) Hosford, Sean SO               
     3) Dearing, Andrew FR              4) Chidsey, Ricky SR              
                  22.61       43.99 (21.38)     1:06.61 (22.62)     1:27.47 (20.86)
  2 The College of Saint Rose-AD  'A'           1:31.86    1:29.65         26  
     1) Shaver, Bryan FR                2) Edwards, Jon SR                
     3) Senkewich, John SR              4) Kruger, Jon SO                 
                  22.54       44.90 (22.36)     1:06.85 (21.95)     1:29.65 (22.80)
  3 Bentley University  'A'                     1:34.08    1:30.94         24  
     1) Markert, Nick P SR              2) McFadden, Greg J JR            
     3) Cesaro, Matt D SO               4) Laden, Sam G JR                
                  23.35       46.25 (22.90)     1:08.71 (22.46)     1:30.94 (22.23)
  4 Southern CT State University  'A'           1:31.16    1:31.72         22  
     1) McCormick, Colin J FR           2) Rogers, Kevin J JR             
     3) Roloff, Kyle N FR               4) Cozzi, Michael R FR            
                  23.15       46.28 (23.13)     1:09.50 (23.22)     1:31.72 (22.22)
  5 Saint Michael's College  'A'                1:34.10    1:34.96         20  
     1) Taylor, Gene SO                 2) Gallager, Erick JR             
     3) Brown, Seth SR                  4) Healy, Dan FR                  
                  23.94       47.67 (23.73)     1:12.23 (24.56)     1:34.96 (22.73)
Finals
  7 Bentley University  'B'                     1:43.77    1:33.49         14  
     1) Frantel, Joseph M FR            2) Ryan, Patrick S FR             
     3) Argiros, Chris C FR             4) Horan, Chris R SO              
                  23.84       47.55 (23.71)     1:10.79 (23.24)     1:33.49 (22.70)
  8 Le Moyne College Swimming  'B'              1:34.20    1:33.94         10  
     1) DeDio, AJ JR                    2) Alban, Mike FR                 
     3) Hisert, Zach SR                 4) Baker, Luke FR                 
                  24.14       47.98 (23.84)     1:10.86 (22.88)     1:33.94 (23.08)
  9 Southern CT State University  'B'           1:34.50    1:35.70          8  
     1) Diverniero, Mike O SO           2) Butkus, Jacob J FR             
     3) Hardy, Thomas R SO              4) Casparino, Daniel J SO         
                  24.36       48.89 (24.53)     1:11.56 (22.67)     1:35.70 (24.14)
 10 The College of Saint Rose-AD  'B'           1:43.90    1:36.51          6  
     1) DiMilia, Joe SO                 2) Hodgkiss, Sean FR              
     3) Perez, Mike SR                  4) Micha, Matt SO                 
                  24.43       50.08 (25.65)     1:13.90 (23.82)     1:36.51 (22.61)
 11 Saint Michael's College  'B'                1:41.16    1:39.83          4  
     1) Hoey, Chris FR                  2) Bollino, Brad FR               
     3) Posner, Scot FR                 4) Bell, Austin FR                
                  24.77       49.94 (25.17)     1:14.64 (24.70)     1:39.83 (25.19)
 
       TWO DAY TOTALS
                         Women - Team Scores                              
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Southern CT State University       SCSU            596  
                2 Le Moyne College Swimming          LMC             517  
                3 The College of Saint Rose          CSR-AD          358  
                4 Bentley University                 BEN             304  
                5 Saint Michael's College            SMC             221  
                6 Assumption College                 AC              186  
                7 Pace University                    PACE            135  
 
                               Men - Team Scores                               
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Southern CT State University       SCSU            420  
                2 Bentley University                 BEN             280  
                3 Le Moyne College Swimming          LMC             243  
                4 The College of Saint Rose          CSR-AD          227  
                5 Saint Michael's College            SMC             127  
                6 Pace University                    PACE             58